Tel. 512 60 40 92
Email biuro@biznes-marketing.com

Oddział Warszawa
Chmielna 2/31, 00-020 Warszawa

Oddział Warszawa
Pon. – Pt. 9-18

Rozkręć sprzedaż i zbuduj społeczność dzięki mediom społecznościowym.

Żyjemy w erze social mediów. Codziennie miliardy ludzi logują się na Facebooka, Instagrama, czy Youtube, szukając inspiracji, rozrywki, czy kontaktu z bliskimi. To doskonałe środowisko również dla Twojej firmy.

Marketing w social media pozwala dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, budować wokół marki społeczność, a przede wszystkim- zwiększać sprzedaż.

Brzmi obiecująco? Zapraszamy do lektury.

Które platformy social media wybrać do promocji?

Media społecznościowe to prawdziwy wachlarz możliwości. Zanim jednak zaczniesz tworzyć profile firmowe na ośmiu różnych platformach, zastanów się, gdzie Twoi potencjalni klienci spędzają najwięcej czasu.

Jesteś właścicielem restauracji? Instagram i Facebook to strzał w dziesiątkę! Pysznymi zdjęciami dań zachęcisz użytkowników do odwiedzin Twojego lokalu.

Prowadzisz sklep odzieżowy? Z kolei na Instagramie i Pintereście możesz stworzyć wirtualną galerię swoich produktów.

A może działasz w branży B2B (business to business)? W takim razie warto rozważyć obecność na LinkedInie, gdzie skupiają się profesjonaliści z przeróżnych sektorów.

Jak tworzyć angażujące treści w social media?

Twoje działania w social media muszą być interesujące, by wzbudzić uwagę odbiorców. Pamiętaj- nikt nie lubi być bombardowany nudnymi reklamami.

Postaw na różnorodność formatów:

Posty tekstowe: Dziel się ciekawostkami branżowymi, poradami, czy inspirującymi historiami. Zadawaj pytania i zachęcaj do dyskusji.

Obrazy i grafiki: Infografiki, zabawne memy, czy wysokiej jakości zdjęcia produktów- to wszystko przyciąga wzrok i pozwala wyróżnić się na tle innych firm.

Video marketing: Krótkie filmy instruktażowe, zabawne animacje, czy relacje „zza kulis” Twojej firmy to świetny sposób na budowanie relacji z odbiorcami

Relacje na żywo: Prowadź wywiady z ekspertami, organizuj wirtualne pokazy produktów, czy po prostu porozmawiaj na żywo ze swoimi obserwatorami. To doskonała okazja do budowania autentycznej więzi.

Historie: Krótkie filmiki na Instagramie czy Facebooku pozwalają na pokazanie „ludzkiej twarzy” Twojej firmy. Udostępnij kulisy pracy, przedstaw pracowników, czy pokaż zabaw